ÖZEL YÜZME DERSİ BİLGİLENDİRME ve EĞİTİM ÜCRETİ,LÜTFEN OKUYUNUZ!!!

YAZ AYLARININ GELMESİ İLE BİRLİKTE ARTAN ÖZEL DERS TALEPLERİ HAKKINDA GENEL BİLGİLENDİRMELER İÇERMEKTEDİR.TELEFONLARINIZA YOĞUN TALEP KARŞISINDA CEVAP VEREMEDİĞİMİZİ ÜZÜLEREK BELİRTEREK;LÜTFEN TELEFON İLE ARAMADAN ÖNCE YAZIMIZI OKUMANIZI ÖNEMLE RİCA EDERİZ.

BİLGİLENDİRME YAZIMIZ HARİCİNDE MERAK ETTİĞİNİZ TÜM SORULARINIZ İÇİN LÜTFEN BİZE YAZINIZ, EN KISA SÜREDE SİZİNLE İLETİŞİME GEÇECEĞİZ...

İLETİŞİM FORMUMUZA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

YADA E-MAIL ; ankarayuzmekurslari@gmail.com 

ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.


EĞİTİM ÜCRETİ :
Özel yüzme dersi saat ücreti 150TL olmakla birlikte 8 saatlik paket eğitimizde saati 100 TL'ye inmektedir.(8*100=800)
Eğitim Ücreti peşin tahsil edilmektedir.

Neden Yüzme Okulumuz?
● Yüzme eğitimine adanmış kurumsal ve profesyonel organizasyon yapımız
● Yüzme antrenörlüğü eğitimini üniversitede almış, yetkili, sertifikalı, eski milli yüzücülerden oluşan profesyonel antrenör ekibimiz
● Kayıt olmanızdan suya girişinize kadar tüm süreçlerde sizlere her türlü desteği veren çağrı merkezimiz
● Sizi oyalamadan en kısa sürede amacınızı gerçekleştirmenizi sağlayan sonuç odaklı yapımız
● Yüzme eğitimine verilmesi gereken önemi veren, uzman doktor ve terapist gibi destekleri size sağlayabilen, gerçek bilimsel yaklaşım
● Size en yakın havuzlarda sizin istediğiniz gün ve saatlerde eğitim verebilen esnek yapımız


Programlarımız
1.Suda boğulma korkusunu yenmek:

On yıllardır yüzme kurslarımızdaki deneyimlerimize göre suda boğulma korkusu olan bir kişi kolayca ya da hemen yüzme öğrenemez.
Böyle bir korkusu olan üyemizin öncelikle suyu hissetmesini, suyla barışmasını ve suda kendi eğitmeniyle kendini güvende hissetmesini sağlıyoruz.
Üyelerimizin ilk dersleri konusunda uzman doktorlarla psikolojik destek ağırlıklı olarak geçmektedir. Suda boğulma korkunuz varsa herhangi bir kurs yada uzmanlaşmamış bir ekiple yüzme öğrenmeye çalışmak size yarar yerine zarar getirebilir, kendinize güveninizi iyice kaybetmenizi ve su korkunuzun daha da artmasına sebep olabilir. Yüzme  Kulübümüz size bu korkunuzu yenmeye yönelik profesyonel desteği verecektir. 

2.Yüzme Öğretmek :

Yüzebilmek demek suda A noktasından B noktasına giderken can güvenliğinizin garanti altında olması demektir.Suda herhangi bir kramp, aşırı yorulma durumlarında kendinizi tehlikede hissetmemeniz demektir. Bu hizmetimiz de 2 grup üye profiline hitap etmekteyiz: 
a. Suda boğulma korkusunu yeni yenmiş üyelerimiz, farklı eğitim programımızla temel yüzme becerilerini kolaylıkla ve hızlı bir şekilde kazanacaklar. 
b. Suda boğulma korkusu olmayan üyelerimiz ortalama 4 - 5 derste temel yüzme becerilerini kazanabilecektir. “Eğitmenin gösterdiği hareketleri uygulayabilme becerisi” üyemizin yüzme öğrenme kalitesini arttıran en önemli etkendir. 

3.Yüzme Stil Geliştirmek :

Sporda “teknik” , tüm dünyadaki yayınlar tarafından kabul görülen, standart olandır. Sporda “stil” ise bireye özgü oluşturulan tekniktir.Böylelikle teknikleri kendi özelliklerinize göre en verimli kullanabileceğiniz stile dönüştürüyorsunuz. Kelebek, Sırt, Kurbağa ve Serbest stillerin
öğrenilmesi ve atlayış/depar becerilerinin edinilmesi bu programa dahildir. 

Formunuzu yüzme sporu ile koruyun!
Kilo verme ve sağlık amaçlı yüzme sporu yapabilmek için öncelikle yüzme seviyenizin belirli bir düzeye ulaşması gerekmektedir.
Aralıksız 20-30 dakika yüzmek için yüzme tekniklerinin öğrenilmesi şarttır. Suda çırpınarak, kısa mesafe yüzmek için olağanüstü efor sarfetmek size istediğiniz şekilde fayda sağlamaz. 
Yüzme  Kulübümüz sizleri sağlık ve diyet amaçlı olarak yüzme sporu yapmanızı sağlayacak yüzme tekniklerini öğreterek hazırlayacaktır.
 
Yüzmek bazıları için sorunsuz keyif veren aktiviteyken, bazıları için kocaman bir engel KORKU demektir.Eğer sizde yüzmeyi bilmiyorsanız, su korkunuz ve derinlik korkunuz varsa gelin bunu birlikte aşalım.
Kışın yüzülmez düşüncesi ile birçok kişi yüzmeye gelmemektedir. İlk olarak bu düşüncenizden kurtulmanız gerekmektedir. Yüzme havuzlarında ısıtma sistemleri bulunmaktadır. Havuz suyunun sıcaklığı yaz ve kış aylarında sabittir ayrıca yüzmek vücut direncini arttırdığı için hasta olma yüzdenizde azalacaktır. Daha sağlıklı bir vücuda sahip olacaksınız.
Yetişkin Yüzme de;
  • Yüzme bilmeyenlere yüzme eğitimi
  • Yüzme stillerinizin geliştirilmesi
  • Kondisyon ve vücut formunuzu korumaya yönelik alıştırmalar
  • Su korkusunu yenme
  • Stres atmak isteyenlere
yönelik programlarımız mevcuttur. Çalışmalar size özel olarak verilir.
 
Yüzme sporu; Kalp krizi riskini azaltır, vücudun üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı direncini arttırır, stresinizi azaltır, gündelik hayatın gerektirdiği enerjiyi verir, yeni insanlarla tanışıp yeni dostlar edinmenizi sağlar, eklem iltihabı ( ostcoartrit ) riskini azaltır, eklem aşınmasını yavaşlatır, kalp - damar dolaşımınızı attırır.
 
Özel yüzme dersi antrenör eşliğinde bire bir olarak yapılmaktadır.Özel yüzme derslerine katılmadan önce derslerimiz yerinde izleyebilir ve tesis hakkında bilgiyi yetkili koordinatörlerimizden bilgi alabilirsiniz.
Özel yüzme derslerinde GÜVEN mutlak olarak ön plandadır.Eğer sizinde su korkunuz varsa veya geçmişte boğulma tehlikesi yaşadıysanız mutlaka grup sekiz veya on saat özel yüzme dersi almanız daha faydalı olur.Bu süreçte su korkularınızı yenebilir grup yüzme derslerine sizde katılabilirsiniz.
Özel yüzme derslerimizi Balgat Özel Yüzme Tesislerimizde , Çukurambar Yüzme Havuzu tesislerinde yapılmaktadır.Ayrıca size özel yüzme havuzunda da yapılabilir.
Kimler özel yüzme dersi almalı , Su korkusu olanlar, önceden boğulma tehlikesi yaşayanlar, fazla vakti olmayanlar, acelesi olanlar, engelliler, kısa sürede yüzme öğrenmek isteyenler özel yüzme dersi alabilirler.
Özel yüzme ders saati tamamen esnek olduğu için yetkili koordinatörlerimizle görüşerek size uygun saatlerde hafta içi veya hafta sonu planlanabilir.
Kulübümüzde özel yüzme dersi yapılırken izleyebilir ve özel yüzme dersi alacağınız yüzme hocanız ile detayları görüşebilirsiniz. Ayrıca kulübümüzde bayan hocadan özel yüzme dersi alabilirsiniz.
 
Yüzme Hakkında; Sorular ve Cevaplar
 
Yüzme kursuna gitmeden önce bu konuda sık sorulan sorular sizlere yüzme kursu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Mutlaka okuyun. 
 
Dersleri, birebir yani bir antrenörün sadece size eğitim vermesi şeklindedir. Ders saatlerimiz oldukça esnek olup, sizin ve bizim uygun olduğumuz zamanlarda önceden planlayarak yapmaktayız. 07-30 – 20-00 saatleri arasında olabilir. Diğer tüm ayrıntıları daha detaylı şekilde aşağıda bulabilirsiniz.

 * Yüzme dersine başlamadan önce mutlaka kimliğinizle gelip kayıt olmanız gerekmektedir.
 *  Kayıt yerlerimiz antrenman yaptığımız havuzlarımızda olmaktadır,yoğun programımız nedeniyle kayıt için geleceğiniz tarihi belirledikten sonra koordinatörümüzü arayarak yer ve saat hakkında bilgi almanız gerekmektedir. Telefon numaralarımız :0507 438 99 13 ve 0507 717 79 15
 * Kayıt olmadan ders saati ayarlaması yapılmamaktadır.  
 * Bayan hocamız bulunmaktadır.
 * Sadece bayanların olduğu seanslarımız ile birlikte bayan antrenörümüzden ders alabilirsiniz.

EĞİTİM ÜCRETİ :
Özel yüzme dersi saat ücreti 150TL olmakla birlikte 8 saatlik paket eğitimizde saati 100 TL'ye inmektedir.(8*100=800)
Eğitim Ücreti peşin tahsil edilmektedir.


Fiyata Dahil Hizmetler :
Özel yüzme dersiniz
Tesiste bulunan havlu, şampuan, krem, saç kremi, tek kullanımlık terlikler vs.
 
Şartlar ve Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :
Havuz giriş ücretleri öğrencilerimize aittir.
Katılımcıların şort, mayo, yüzücü gözlüğü ve bone getirmesi mecburidir. 
Kulübümüzce bone ve yüzücü gözlüğü üyelerimize özel fiyatlarda satılmaktadır.
Ders süresi 90-120 dk'dır
Ulaşım kişilerin kendilerine aittir.
Katılımcılar istedikleri kadar ders alabilirler fakat 4 derslik yani 8 saatlik paketlerimiz indirimlidir ,8 saatin altındaki ders paketleri liste fiyatından ücretlendirilmektedir.
Ücretler peşin alınmaktadır, istediğiniz ders paketine göre ücretlendirme yapılmaktadır. 
Eğitim almak isteyenlerin kayıt yaptırmaları gerekmektedir. 
Fiyatlar nakit olarak verilmiştir. 
Yüzme kursuna üyelik için gerekli belgeler nelerdir?
Yüzme kursuna başlamadan önce ofisimize gelip kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Kayıt sırasında verilecek formu buradan indirebilirsiniz.
 
Yüzme kursu üyeliği için gerekli kişisel malzemeler nelerdir?
- Bone. (Ücreti karşılığında mağazamızdan veya havuzda bizden temin edebilirsiniz)
- Yüzücü gözlüğü. (Ücreti karşılığında mağazamızdan veya havuzda bizden temin edebilirsiniz) 
- Mayo veya Şort.
- Otelimizde tek kullanımlık terlikler verilmektedir. Tercihinize göre isterseniz kendi terliğinizi de getirebilirsiniz.
- Havlu yine tarafımızdan sunulmaktadır, yine kendi tercihinize göre kendi havlunuzu da getirebilirsiniz.
- Şampuan, krem vc. Yine tarafımızdan sunulmaktadır, tercihinize göre getirebilirsiniz.
Kaç derste yüzme öğrenebilirim?
Öncelikle kişinin daha önce herhangi bir spor yapıp yapmadığı, fiziksel hareketliliği, psikolojisi ve genetik transferi gibi faktörler kişilerin yüzme eğitim sürecini etkiler, ancak düzenli olarak gelen ve kararlı olan herkes 8-12 özel ders gibi bir sürede yüzmeyi öğrenebilir.
(Ortalama; 8-12 seansta, ancak tecrübeyle söylenebilir ki ortalama yetenekteki bir kişinin, su duygusunu kazanması, suyun kaldırma kuvvetine inanması, suyla barışması, can güvenliğini sağlayacak kadar kendi kendine yüzebilmesi). Ancak hedefinizi biraz daha yüksek tutmanız halinde yani yüzme tekniğinizi geliştirmek için ise daha fazla zamana ihtiyacınız olduğunu kabul etmelisiniz. Küçük yaşlarınızda yaptığınız diğer sporlar, beslenme alışkanlığınız, mesleğinizin ne denli hareketli veya stabil olduğu, yüzme eğitmeninizin tecrübesi gibi birçok etken daha etkili yüzüp yüzemeyeceğinizi belirleyen temel faktörlerdendir. Bu sebeple yüzme öğretmeninizi seçerken fiyatına değil tecrübesine ve referanslarına göre karar vermelisiniz.)
Ne kadar zamanda yüzme öğrenilir?
Bizler sizlerin uygun olduğu zamanlarda yüzme dersleri vermekteyiz bu yüzden; Sizin ne kadar sıklıkla derslere gelebileceğinize bağlıdır, siz ne kadar sık derse gelirseniz o kadar süre kısalır, Yani bu 2 haftada olabilir 3 ayda olabilir.
Yüzme kursuna ne zaman başlanabilir?
Kontenjanımız sınırlıdır. Planladığınız zaman başlayabilmeniz için ön-kayıt yaptırmanız gerekmektedir.
Sizlere karar aldığınızda, vakit kaybetmeden başlamanızı öneririz, sonrasına bırakırsanız, bu durum gelecekte de devam edecektir, bu yüzden vakit kaybetmeden başlamanızı öneririz.
6-14 yaşındaki küçük çocuklar için yüzme kursu var mı?
Evet var, aynı şekilde çocuklara da özel (birebir) yüzme dersleri vermekteyiz.Grup derslerimiz için ayrıntılı bilgi için tıklayabilirsiniz..
Yüzme biliyorum, eğitim almadan serbest yüzmeye gelebilir miyim?
Bizim serbest yüzme hizmetimiz yoktur, sadece yüzme eğitimi vermekteyiz.
Gelmediğim seansların telafisi yapılır mı?
Prensip olarak, kararlaştırdığımız saatte gelmemişseniz yüzme dersiniz yapılmış sayılır.
Kredi kartı geçerli midir? Taksit yapılabiliyor mu?
Fiyatlar peşin ödemeler için geçerlidir.
Yüzme öğreneceğinizi garanti ediyor muyuz?
Evet yüzme öğreneceğinizi garanti ediyoruz. Ne kadar sürede öğreneceğinizi sizin kişisel yeteneğiniz, su korkunuz, spor geçmişiniz vb. belirler. Süreç konusunda hiçbir eğitim kurumu önceden tahminde bulunamaz. Çünkü yüzme eğitimi kişiye özgüdür. Önemle hatırlatmak isteriz ki; temel yüzme eğitimi süresince dersleri aksatmamanızı tavsiye ediyoruz.
Hangi durumlarda özel yüzme dersi alınmalıdır?
Yetişkinlerde zaten topluca yani gruplar halinde yüzme eğitimi tavsiye edilmez, bizlerde topluca yüzme eğitimi vermemekteyiz.
Yüzme gruplarında Kadın-Erkek karma mıdır?
Yüzmeyi gruplar halinde yapmadığımızı söylemiştik birebir yüzme dersi veriyoruz, bu yüzden böyle bir seçeneğimiz yok.
Yüzme antrenörü bayan mıdır?
Bayan ve erkek yüzme yüzme antrenörlerimiz vardır, ancak sadece bayanlar özellikle bayandan yüzme eğitimi almak istediklerinde bayan hocalarımız bu kişilere eğitim verebilmektedir.
Yüzme eğitmenlerinin mesleki kariyerleri nedir?
Bu işin eğitimini almış ve Türkiye Yüzme Federasyonu belgeli antrenörlerdir. Üniversite çağında yüzme eğitimi alıp antrenör olan beden eğitimi mezunlarından çoğu (Kendini yetiştirenler veya yüzücü kökenli olanları hariç) yüzme antrenörlüğü konusunda tecrübesizdirler, bu konuda da yanlış algılama vardır toplumda, tüm beden eğitimi mezunları yüzme antrenörlüğü yapamaz, belgesi, bilgisi, tecrübesi olması gerekir.Antrenörlerimiz Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından düzenlenen tüm Antrenör Seminerlerine katılmaktadırlar, sayısız belgeleri ve başarıları bulunmaktadır.
Derin havuzda yüzme öğrenmek doğru mu?
Hayır değil,ayağınızın yere basabildiği bir havuzda yüzme eğitimi alın, çünkü derin havuzda ders sayısı uzar ve kötü bir deneyim ile eğitiminiz sekteye uğrayabilir,eğitim kalitesi düşer, ayrıca antrenörde hakim olmakta zorlanır.
Ayağınızın yere bastığı bir havuz da nasıl yüzeceğim?
Zaten hangi havuzda olursanız olun yatay yüzersiniz o yüzden havuzun derin olmaması engel teşkil etmez. Yüzmeyi öğrendikten sonra derin tecrübesi yapmanızda fayda vardır, ama başlangıçta tavsiye etmiyoruz.
Yüzme kursu araştıran adaylara tavsiyelerimiz nelerdir?
* Kesin kayıttan önce mutlaka havuza bakmanızı tavsiye ederiz,
* Ayağınızın yere basabildiği bir havuzda yüzme eğitimi alın, çünkü derin havuzda ders sayısı uzar ve kötü bir deneyim ile eğitiminiz sekteye uğrayabilir,eğitim kalitesi düşer, ayrıca antrenörde hakim olmakta zorlanır. 
* Mümkünse yüzme eğitmeniniz ile görüşün,
* Yüzme havuzunun su kalitesi hakkında bilgi isteyin,
* Kurumun referanslarını sorgulayın,
* Yüzme havuzunun soyunma odalarını, duşları vs. inceleyin,
* Havalandırma kalitesini inceleyin. Zira astım hastaları için bu çok önemlidir.
Servis aracı hizmeti varmı?
Hayır yok özel (Birebir) Yüzme Eğitimi verdiğimizden kendi imkanlarınızla gelmeniz gerekmektedir.
 
ÖZEL YÜZME KURSU 
Derslerimiz 8 saatlik ders paketleri şeklinde satılmaktadır. Dersleri yaptıktan sonra durumunuza ve ihtiyacınıza göre yeni ders paketleri alarak devam edebiliyorsunuz. Yüzme dersleri kişinin psikolojisi, önceden yaşadığı korkular, deneyimleri, fiziksel kapasitesi ve öğrenim sürecine bağlı olarak kişiden kişiye değişmektedir, Tabi ki özel ders aldığınız için, öğrenme sürecinizi oldukça kısaltacağız, ortalama olarak bizim ders verdiğimiz, çocuk veya yetişkinlerde 8 veya 12 özel saat gibi bir sürede öğrenmektedirler. Tabi ki suda gördükten sonra daha doğru bir tahminde bulunabiliriz. Yüzmenin yaşı olmadığını her yaştaki kişinin yüzebileceğini sizlere belirtmek isteriz. Bu, sosyal hayatınız ve sağlığınız için gerekli olan aktiviteyi gelin kolayca öğretelim.
Kısacası; bizler yüzme derslerimizi, Ankara’nın en nezih, sakin, hijyenik havuzunda insan psikolojisini önemseyen bir anlayışla, bilimsel metotları kullanarak ve sizlerin ihtiyacına göre hareket ederek, kaliteli hizmet vermekteyiz. İsterseniz önceden randevulaşarak merak ettiklerinizi de yanıtlayabiliriz, görüşmek ümidiyle…
 
Yüzme Eğitimleri ve Özel Yüzme Dersi Ankara
Büyüklere (Yetişkinlere) Yüzme Eğitimleri
Merkezimizde yüzme bilmeyen yetişkinlere eğitimleri, bireysel olarak verilmektedir, Ayrıca yüzme stillerini (serbest, kurbağa, sırt, kelebek, dalma, vb) öğrenmek isteyenlere de özel eğitimler vermekteyiz.
Yüzme Korkusu (Fobisi) Olanlara, Yüzme Eğitimleri
Merkezimizde yüzme bilmeyen ve bilen ancak su ortamına veya yüzmeye karşı korkusu (fobisi) oluşan yetişkin veya çocuklara da bu korkularını yenmeleri sağlayacak yüzme eğitimler verilmektedir, böylece yaşam kaliteleri arttırmalarını sağlamaktayız.
Çocuklara Yüzme Eğitimleri
Merkezimizde her yaştan çocuğa anlaşmalı olduğumuz kapalı yüzme havuzunda yüzme eğitimleri verilmektedir, çocuklarınıza tüm yüzme stillerinde yüzme eğitimi aldırarak gelişimine katkıda sağlamakla kalmaz, sportif disiplin doğru alan çocuklar eğitim hayatında daha başarılı olmaktadır, ayrıca ileriki yaşamında ona katkıda bulunmuş olursunuz.
Her çocuğun yüzme öğrenmesi gerektiğini unutmayınız, çocuğunuzu ne kadar erken yüzme eğitimi aldırırsanız o kadar faydalı olacaktır. Ayrıntılı bilgiyi merkezimizden alabilirsiniz.
 
 
BALGAT ÖZEL YÜZME HAVUZUMUZ
 
GÜNLER
Bayan Seansı
Ortak seans
Pazartesi
10.00-16.00
07.00-10.00
16.00-22.30
Salı

07.00-22.30
Çarşamba
10.00-16.00
07.00-22.30
Perşembe

07.00-22.30
Cuma
10.00-16.00
07.00-22.30
Cumartesi

07.00-22.30
Pazar
 

07.00-22.30
 
 

Batıkent-Yenimahalle-Ulus-Beytepe Özel Yüzme Havuzu

GÜNLER
ORTAK KULLANIM
Pazartesi 07.00-22.30
Salı
07.00-22.30
Çarşamba
07.00-22.30
Perşembe
07.00-22.30
Cuma
07.00-22.30
Cumartesi
07.00-22.30
Pazar
07.00-22.30
*BALGAT havuzumuzda Ankara'nın en az kullanılan,temiz ,hijyenik ,lüks havuzlarıdır.Havuzlarımızı sadece belirli kişiler kullanmaktadır.
 
*Özel derslerimizde sadece eğitmen ve öğrenci olmaktadır.
 
*Derslerimiz 2'şer saat olup, toplam 8 saatte garantili olarak bitmektedir,bize sadece 4gününüzü ayırmanız yeterlidir.
 
*Derslerimiz eğitmenlerimizin ve öğrencilerimizin müsait olduğu saatlere göre belirlenmektedir.
 
*Balgat'taki havuzumuzda tüm havlu,terlik,şampuan ihtiyaçlarınız kulübümüzce karşılanmaktadır.
 
*Havuz giriş ücretleri öğrencilerimize aittir.
 
*Bayan- Bay eğitmenlerimiz bulunmaktadır.
 
*Alternatif saat imkanlarımız vardır.
 
Çalışma saatlerimiz geniş olup antrenör ve siz öğrencilerimizle birlikte belirlenmektedir.
Ayrıca sizlere uygun konumdaki veya siteniz içerisinde bulunan yüzme havuzunuzda ders almak isterseniz bizleri arayabilirsiniz.8 Saatlik programımız vardır ve garantilidir.
Dersler 2 saat sürmektedir. Yıllardır özel ders vermekteyiz ve yüzme öğrenmenin en kısa en sağlıklı yolunun özel ders olduğuna inanmaktayız.
Tabi ki ücret olarak daha uygun fiyata yüzme dersi alabileceğiniz yerler var. Fakat çoğu zaman 10 derslik 1. kurlar yeterli olmayabilir ve 2. ya da 3. 10'luk kura devam etmek zorunda kalınabilir.
Sonuçta kişi 8-10 derste alacağı eğitimi gereksiz yere uzatmış ve belki de tahmin ettiğinden daha fazla ücret bile ödemiş olur.

ÖZEL YÜZME DERSİ ;
1- Sudan korkuyorsanız mutlaka özel ders alın
Boğulma tehlikesi geçirmişseniz,
Derin suda işler yolunda gitmediğinde ( kramp vs. ) paniğe kapılıyorsanız,
Panik atağınız varsa özel dersle bunları yenebilirsiniz.
2- Zamanınız kısıtlıysa mutlaka özel ders alın
Yüzmeyi kısa sürede öğrenmek istiyorsanız,
Derslerde size sıra gelmesini bekleyemeyecek kadar sabırsızsanız özel ders almanız gerekir.
3- Sizle özel ilgilenilmesini istiyorsanız mutlaka özel ders alın
Birşeyi öğrenirken dikkatiniz çabuk dağılıyorsa,
Etrafınızdakilerin tepkilerinden çekiniyorsanız,
Yüzme bilmemekten utanıyorsanız özel dersle bunlarla karşılaşmazsınız.
4- Sporla barışık değilseniz mutlaka özel ders alın
Sporla ilgili yeteneğiniz yoksa, ( bu normaldir, herkes sporcu doğmaz )
El - göz koordinasyonunuz yoksa,
Spor yapmakta zorlanacak fiziksel engelleriniz varsa özel ders almanız gerekir.

Nasıl Yüzeceksiniz?
12 yıldır sadece yetişkinlerle çalışan öğretmeniniz gözetiminde güvenli bir şekilde suya girerek ayaklarınızla havuz zeminine basacaksınız. Havuz kenarında yapacağınız nefes egzersizleri ile suya biraz daha alışacaksınız. Yaptığınız tüm egzersizleri havuz kenarına tutunarak yapacaksınız.
İkinci aşamada öğretmeninizin yardımı ile suda yatay pozisyonda durmaya çalışıyorsunuz. Bu çalışma en kolay alışacağınız hareketlerin başında gelmektedir. Bu harekette rahat ettiğiniz andan itibaren aynı pozisyonda ayaklarınızı çırpmaya başlayacaksınız. Öğretmeniniz hala size yardım ediyor olacak. Bu iki aşamada da zorlandığınız kısımlarda size özel pek çok çözüm seçeneğimiz bulunmaktadır. Öğrencilerimizin tamamı bu çalışmaları ilk gün tamamlamaktadırlar.
İkinci gün bu çalışmaları tekrar ediyoruz ancak ilerleme hızınız ilk günden daha iyi olacak. Öğretmeniniz size önceden bilgi vererek kademeli olarak yardımı azaltacak ve en sonunda hareketleri tek başınıza yapmaya başlayacaksınız. Durumunuza göre iki ya da üç gün sadece ayak vuruşu çalışacaksınız.
İyice pekişen ayak vuruşu çalışmalarının ardından kollarınızı da devreye alacağız nefesinizi tutabildiğiniz süre boyunca yüzmeye başlayacaksınız.
Sırada zorlu nefes çalışmaları var. Yapacağımız çeşitli egzersizlerle kalan derslerde gün boyunca serbest stil yüzerken nefes alma becerinizi geliştirmeye çalışacağız. Nefes çalışmalarına paralel olarak aynı zamanda serbest stil yüzme tekniğiniz de gelişecek.
Belki üçüncü günde belki de beşinci günde kollarınızı da kullanarak yüzmeye başladığınızda artık herkesin hayali olan yüzmeden su yüzeyinde durabilme egzersizleri başlayacak. Aslında çok kolay olmasına rağmen tamamen sizin su içindeki rahat tavırlarınızla ilgili olan bu hareket için bolca deneme imkanımız olacak. Sekiz dersin sonunda da hedefimiz olan seviyeye ulaşacağız.
Hedef 1: Denizde boyunuzu geçen derinlikte iskele veya tekneden suya girmek, 4-5 metre yüzmek, suda durup geri dönmek
Hedef 2: 16-20 metre uzunluktaki bir havuzda serbest stil yüzebilmek
Yapacağımız sekiz ders boyunca ne kadar erken bu iki hedefe ulaşırsak diğer yüzme çeşitleri ile o kadar çok ilgilenme imkanımız olacak. Böylelikle ikincil hedeflerimiz olan kurbağalama, sırtüstü yüzme, kelebek ve isteyenler için suya çivileme,balıklama atlama çalışmalarına zaman ayırabileceğiz.
Yapmayacaklarımız:
- Öğretmeniniz sizi önceden uyarmadan elinizi bırakmayacak
- Suya atlamanız istenmeyecek
- Yaptığınız hareketi geliştirmeden bir sonraki adıma geçilmeyecek
- Alışkanlık oluşturmaması için yardımcı materyaller kullanmayacağız
- Ders programınız size özel olacağı için programda ileri gitmeniz veya geri kalmanız durumunda bir gruba bağlı olarak çalışmak zorunda kalmayacaksınız

YÜZME DERSİ ALIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN HUSUSLAR
Biz gerçek yüzme antrenörleri olarak ; çocukluğundan beri yüzme sporunun içinde olan hayatını yüzme sporuna adamış camianın tanıdığı ve bu mesleğin okulunu okumuş kişileriz.
Yüzme antrenörlüğü belgesi olmayan spor okulu üniversitesinden mezun olmuş kişi ve kurumlardan ders alıp istediğine ulaşamamış zamanı ve parası boşa gitmis insanlar malesef ki az değil.

YÜZME HOCANIZ NE İSTEDİĞİNİZİ BİLİYOR MU?
Biz ne istediğinizi biliyoruz. Sizler sprinter yüzücü olup yarışmalara katılmak istemiyorsunuz. İlk olarak sadece suyun üzerinde rahatça kalabilmek, istediğiniz yöne doğru korkmadan gidebilmek, boyunuzu aşan yerde korkmadan yüzebilmek, havuzda, denizde eşinizle arkadaşınızla yüzerken rahatça konuşabilmek istiyorsunuz. Öncelikle bu kısım halledildikten sonra serbest stil tekniğine geçmelisiniz.
Antrenörünüzü suya sokun mevcut olan 4 yüzme tekniğini(kelebek, sırt, kurbağa ve serbest) tam olarak yüzebiliyorsa işte ben böyle yüzmek istiyorum diyebiliyorsanız ve eğitmeniniz yüzme antrenörlüğü mezunuysa o zaman doğru yerdesiniz demektir.

ACABA YÜZME ÖĞRENEBİLECEK MİYİM sorusu sadece size özgü bir soru değil. Hayatı boyunca yüzmemiş, tatile veya havuza gittiğinde diğer yüzebilen insanlara bakarak iç geçirmenin; yetişkin bir insan için rahatsız edici bir durum olduğunun farkındayız ve bu sorunu ancak biz çözebiliriz.. Yüzme öğretmek sadece ayak çırptırıp kol çektirmekle bitirilecek bir eğitim değildir. Öğrencimizin psikolojisini anlamak onunla aynı frekansta olmak bizim başlıca görevimiz.
Yılların bilgi, birikim ve tecrübesiyle eğitim vermekteyiz ve şimdiye kadar yüzme öğretemediğimiz kimsenin olmadığını gururla söyleyebiliriz.

NE KADAR ZAMANDA ÖĞRENEBİLİRİM sorusuna gelince.
Bu herkes için farklıdır. Sizin sudan ne kadar korktuğunuz, genetik beceriniz sporla ne kadar ilgili olduğunuz hepsi birer etkendir ve kimse suya ne zaman alışacağınızı önceden söyleyemez. Tecrübelerimize dayanaraktan çok aşırı yüzme korkusu olmayan bir insanın ortalama 8-10 saatlik bir çalışmayla yüzmeyi öğrenmesi mümkündür. Referanslarımız öğrencilerimizdir. İstediğiniz zaman gelip dersleri izleyebilir öğrenci dostlarımızla konuşabilirsiniz
 

 

06/05/2015 tarihinde eklendi. 27194 Okunma
Apycom jQuery Menus