Özel Yüzme Dersleri

Özel Yüzme Kurslarımız için tüm detaylı bilgiler ve sıkça sorulan sorular için tıklayınız... Telefon ile aramadan önce bilgileri okumanız tüm sorularınıza cevap verecektir....


Özel Yüzme Dersi Eğitim ücretlerimiz için lütfen tıklayınız...

Teşekkür ederiz, lütfen randevu için bizimle iletişime geçiniz...

 

ÇANKAYA-BATIKENT-YENİMAHALLE YÜZME HAVUZU

GÜNLER
ÇALIŞMA SAATLERİ
Pazartesi 07.00-22.30
Salı
07.00-22.00
Çarşamba
07.00-22.30
Perşembe
07.00-23.30
Cuma
07.00-22.30
Cumartesi
07.00-22.30
Pazar
07.00-22.30

 

 
 
 
*Havuzlarımız Ankara'nın en az kullanılan,temiz ,hijyenik ,lüks havuzlarıdır.Havuzlarımızı sadece belirli kişiler kullanmaktadır.
 
*Özel derslerimizde sadece eğitmen ve öğrenci olmaktadır.
 
*Derslerimiz en az 1 ve en çok 2'şer saat olup, toplam 8 -10 saatte bitmektedir,bize en az 4 gününüzü ayırmanız yeterlidir.
*Ders süresi en az 60 dk olmak üzere en fazla 120 dk arasındadır.
*1 (Bir) Ders süresi 60 dakika üzerinde fiyatlandırılmaktadır.

*Kurs kayıt tarihinden itibaren 60 gün içerisinde derslerin tamamının bitirilmesi zorunlu olup,tamamlanmayan dersler yapılmış sayılacaktır.
 
*Derslerimiz eğitmenlerimizin ve öğrencilerimizin müsait olduğu saatlere göre belirlenmektedir.
 
*Balgat'taki havuzumuzda tüm havlu,terlik,şampuan ihtiyaçlarınız kulübümüzce karşılanmaktadır.
 
*Havuz giriş ücretleri öğrencilerimize aittir.
 
*Bayan- Bay eğitmenlerimiz bulunmaktadır.
 
*Alternatif saat imkanlarımız vardır.
 
Çalışma saatlerimiz geniş olup antrenör ve siz öğrencilerimizle birlikte belirlenmektedir.
Ayrıca sizlere uygun konumdaki veya siteniz içerisinde bulunan yüzme havuzunuzda ders almak isterseniz bizleri arayabilirsiniz.8-10 Saatlik programımız vardır.
Dersler 1 veya 2 saat sürmektedir. Yıllardır özel ders vermekteyiz ve yüzme öğrenmenin en kısa en sağlıklı yolunun özel ders olduğuna inanmaktayız.
Tabi ki ücret olarak daha uygun fiyata yüzme dersi alabileceğiniz yerler var. Fakat çoğu zaman 10 derslik 1. kurlar yeterli olmayabilir ve 2. ya da 3. 10'luk kura devam etmek zorunda kalınabilir.
Sonuçta kişi 8-10 derste alacağı eğitimi gereksiz yere uzatmış ve belki de tahmin ettiğinden daha fazla ücret bile ödemiş olur.

ÖZEL YÜZME DERSİ ;
1- Sudan korkuyorsanız mutlaka özel ders alın
Boğulma tehlikesi geçirmişseniz,
Derin suda işler yolunda gitmediğinde ( kramp vs. ) paniğe kapılıyorsanız,
Panik atağınız varsa özel dersle bunları yenebilirsiniz.
2- Zamanınız kısıtlıysa mutlaka özel ders alın
Yüzmeyi kısa sürede öğrenmek istiyorsanız,
Derslerde size sıra gelmesini bekleyemeyecek kadar sabırsızsanız özel ders almanız gerekir.
3- Sizle özel ilgilenilmesini istiyorsanız mutlaka özel ders alın
Birşeyi öğrenirken dikkatiniz çabuk dağılıyorsa,
Etrafınızdakilerin tepkilerinden çekiniyorsanız,
Yüzme bilmemekten utanıyorsanız özel dersle bunlarla karşılaşmazsınız.
4- Sporla barışık değilseniz mutlaka özel ders alın
Sporla ilgili yeteneğiniz yoksa, ( bu normaldir, herkes sporcu doğmaz )
El - göz koordinasyonunuz yoksa,
Spor yapmakta zorlanacak fiziksel engelleriniz varsa özel ders almanız gerekir.

Nasıl Yüzeceksiniz?
12 yıldır sadece yetişkinlerle çalışan öğretmeniniz gözetiminde güvenli bir şekilde suya girerek ayaklarınızla havuz zeminine basacaksınız. Havuz kenarında yapacağınız nefes egzersizleri ile suya biraz daha alışacaksınız. Yaptığınız tüm egzersizleri havuz kenarına tutunarak yapacaksınız.
İkinci aşamada öğretmeninizin yardımı ile suda yatay pozisyonda durmaya çalışıyorsunuz. Bu çalışma en kolay alışacağınız hareketlerin başında gelmektedir. Bu harekette rahat ettiğiniz andan itibaren aynı pozisyonda ayaklarınızı çırpmaya başlayacaksınız. Öğretmeniniz hala size yardım ediyor olacak. Bu iki aşamada da zorlandığınız kısımlarda size özel pek çok çözüm seçeneğimiz bulunmaktadır. Öğrencilerimizin tamamı bu çalışmaları ilk gün tamamlamaktadırlar.
İkinci gün bu çalışmaları tekrar ediyoruz ancak ilerleme hızınız ilk günden daha iyi olacak. Öğretmeniniz size önceden bilgi vererek kademeli olarak yardımı azaltacak ve en sonunda hareketleri tek başınıza yapmaya başlayacaksınız. Durumunuza göre iki ya da üç gün sadece ayak vuruşu çalışacaksınız.
İyice pekişen ayak vuruşu çalışmalarının ardından kollarınızı da devreye alacağız nefesinizi tutabildiğiniz süre boyunca yüzmeye başlayacaksınız.
Sırada zorlu nefes çalışmaları var. Yapacağımız çeşitli egzersizlerle kalan derslerde gün boyunca serbest stil yüzerken nefes alma becerinizi geliştirmeye çalışacağız. Nefes çalışmalarına paralel olarak aynı zamanda serbest stil yüzme tekniğiniz de gelişecek.
Belki üçüncü günde belki de beşinci günde kollarınızı da kullanarak yüzmeye başladığınızda artık herkesin hayali olan yüzmeden su yüzeyinde durabilme egzersizleri başlayacak. Aslında çok kolay olmasına rağmen tamamen sizin su içindeki rahat tavırlarınızla ilgili olan bu hareket için bolca deneme imkanımız olacak. Sekiz dersin sonunda da hedefimiz olan seviyeye ulaşacağız.
Hedef 1: Denizde boyunuzu geçen derinlikte iskele veya tekneden suya girmek, 4-5 metre yüzmek, suda durup geri dönmek
Hedef 2: 16-20 metre uzunluktaki bir havuzda serbest stil yüzebilmek
Yapacağımız sekiz ders boyunca ne kadar erken bu iki hedefe ulaşırsak diğer yüzme çeşitleri ile o kadar çok ilgilenme imkanımız olacak. Böylelikle ikincil hedeflerimiz olan kurbağalama, sırtüstü yüzme, kelebek ve isteyenler için suya çivileme,balıklama atlama çalışmalarına zaman ayırabileceğiz.
Yapmayacaklarımız:
- Öğretmeniniz sizi önceden uyarmadan elinizi bırakmayacak
- Suya atlamanız istenmeyecek
- Yaptığınız hareketi geliştirmeden bir sonraki adıma geçilmeyecek
- Alışkanlık oluşturmaması için yardımcı materyaller kullanmayacağız
- Ders programınız size özel olacağı için programda ileri gitmeniz veya geri kalmanız durumunda bir gruba bağlı olarak çalışmak zorunda kalmayacaksınız

YÜZME DERSİ ALIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN HUSUSLAR
Biz gerçek yüzme antrenörleri olarak ; çocukluğundan beri yüzme sporunun içinde olan hayatını yüzme sporuna adamış camianın tanıdığı ve bu mesleğin okulunu okumuş kişileriz.
Yüzme antrenörlüğü belgesi olmayan spor okulu üniversitesinden mezun olmuş kişi ve kurumlardan ders alıp istediğine ulaşamamış zamanı ve parası boşa gitmis insanlar malesef ki az değil.

YÜZME HOCANIZ NE İSTEDİĞİNİZİ BİLİYOR MU?
Biz ne istediğinizi biliyoruz. Sizler sprinter yüzücü olup yarışmalara katılmak istemiyorsunuz. İlk olarak sadece suyun üzerinde rahatça kalabilmek, istediğiniz yöne doğru korkmadan gidebilmek, boyunuzu aşan yerde korkmadan yüzebilmek, havuzda, denizde eşinizle arkadaşınızla yüzerken rahatça konuşabilmek istiyorsunuz. Öncelikle bu kısım halledildikten sonra serbest stil tekniğine geçmelisiniz.
Antrenörünüzü suya sokun mevcut olan 4 yüzme tekniğini(kelebek, sırt, kurbağa ve serbest) tam olarak yüzebiliyorsa işte ben böyle yüzmek istiyorum diyebiliyorsanız ve eğitmeniniz yüzme antrenörlüğü mezunuysa o zaman doğru yerdesiniz demektir.

ACABA YÜZME ÖĞRENEBİLECEK MİYİM sorusu sadece size özgü bir soru değil. Hayatı boyunca yüzmemiş, tatile veya havuza gittiğinde diğer yüzebilen insanlara bakarak iç geçirmenin; yetişkin bir insan için rahatsız edici bir durum olduğunun farkındayız ve bu sorunu ancak biz çözebiliriz.. Yüzme öğretmek sadece ayak çırptırıp kol çektirmekle bitirilecek bir eğitim değildir. Öğrencimizin psikolojisini anlamak onunla aynı frekansta olmak bizim başlıca görevimiz.
Yılların bilgi, birikim ve tecrübesiyle eğitim vermekteyiz ve şimdiye kadar yüzme öğretemediğimiz kimsenin olmadığını gururla söyleyebiliriz.

NE KADAR ZAMANDA ÖĞRENEBİLİRİM sorusuna gelince.
Bu herkes için farklıdır. Sizin sudan ne kadar korktuğunuz, genetik beceriniz sporla ne kadar ilgili olduğunuz hepsi birer etkendir ve kimse suya ne zaman alışacağınızı önceden söyleyemez. Tecrübelerimize dayanaraktan çok aşırı yüzme korkusu olmayan bir insanın ortalama 8-10 saatlik bir çalışmayla yüzmeyi öğrenmesi mümkündür. Referanslarımız öğrencilerimizdir. İstediğiniz zaman gelip dersleri izleyebilir öğrenci dostlarımızla konuşabilirsiniz
 

Apycom jQuery Menus