Slide background
Deneyimli ve Başarılı Kadro
Yılların Deneyimi
Devamlı Büyüyen Yüzme Takımlarımız
Geleceğinize Yön verecek şanlı bir aile
Mazisi 1923 Olan Büyük Şanlı Kulüp
Mazisi 100 Yıla Yaklaşan Kulüp
foto

Gordion S.K. Yüzme Takımı

İletişim: 0507 438 99 13

Gordion S.K. Yüzme Takımı; Türkiye yüzme federasyonuna bağlı resmi bir kuluptür. Ankara yüzme kursu faaliyetlerini ve küçük yaş gruplarında takım çalışmalarını yıl boyunca devam ettirmektedir.

Gordion S.K. Yüzme Takımı

Gordion S.K.Yüzme Şubesi

Başarımızın Sırrı

Uzman Kadro

Yüzme sporunda ihtisaslı, Gençlik Spor Bakanlığı onaylı Antrenörlük Belgesine sahip, Türkiye Yüzme Federasyonu’na kayıtlı, her sezon vize işlemlerini eksiksiz yapan, uluslararası müsabakalarda görev almış milli takım antrenörleri ve uluslararası-ulusal müsabakalara sporcu yetiştiren deneyimli araştırmacı antrenörlerimizden oluşmaktadır.

BİLİNÇLİ ÇALIŞMA

Sezon öncesinde yıllık planlar yapılarak antrenman programı doğrultusunda yıllık plana bağlı, Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından açıklanan uluslararası-ulusal müsabaka programına uygun yıllık antrenmanlar planlanarak çalışmalar yapılmaktadır.

YETERLİ EKİPMAN

Antrenmanlar esnasında sporculara özel ekipmanlar ile müsabakalara yönelik kuvvet dayanıklılık ve sürat çalışmaları yapılmaktadır. Kamera çekimleri ile su üstü ve su altı çalışmaları kayıt altına alınarak sporcu hataları düzeltilerek en iyiye ulaşmak hedeflenmektedir. Su altı ve su üstü çekimleri ayrıntılı olarak incelenerek kişiye yönelik analizler yapılmaktadır.

BAŞARI

Ufak yaşlardan yüzme öğreterek yetiştirdiğimiz minik sporcuları her seviyede madalyaya ve en üst derecelere ulaştırarak milli takıma sporcu kazandırmak temel hedefimizdir. Kulübümüzde başarı duygusunu her yaş seviyesinde hem takım olarak hem de bireysel olarak en üst seviyede yaşayacaksınız.

Haberler

2022 TRİATLON FAALİYET TAKVİMİ

2022 TRİATLON FAALİYET TAKVİMİ

Değerli Triatlon Ailesi, Federasyonumuz tarafından hazırlanan 2022 faaliyet programımıza aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Belirtilen tarihve yerlerle ilgili yerel yönetimlerle görüşülmeye başlanmıştır. Çalıştay değerlendirmeleri ve yerel yönetim görüşmeleri neticesinde, nihai program yılbaşı öncesi yayınlanıp kayıtlar açılacaktır. Program taslak çalışma olup, olası değişiklikler sonrası yeniden güncelleme yapılacaktır. Saygılarımızla, Türkiye Triatlon Federasyon

Devamı...
2021 - 2022 KIŞ DÖNEMİ GORDİON SPOR KULUBÜ YÜZME SPOR OKULU

2021 - 2022 KIŞ DÖNEMİ GORDİON SPOR KULUBÜ YÜZME SPOR OKULU

Gordion Spor Kulübü; 06-02014 Yüzme tescil no ile T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na tescilli olup kanun gereğince gerekli şartları sağlayarak Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden izin olurlu Yüzme, Modern Pentatlon, Özel Sporcular, Triatlon, Su Topu, Basketbol, Voleybol, Bisiklet, Eskrim, Atletizm, Cimnastik ,Kick Boks branşlarında faaliyet gösteren ve 12 branşta sporcu lisansı çıkarmaya yetkilidir. Kulübümüz ve Antrenörlerimiz Türkiye Yüzme Federasyonuna akredite olup il içi, ulusal ve uluslararası müsabakalara katılım sağlamaktadır. Ankara Ticaret Odasına ve Türkiye Odalar Borsalar Birliğine üyelik sicilleri bulunan Profesyonel Spor Kulübüyüz. Kulüp yönetimimiz kurumsal, şeffaf, ulaşılabilir, profesyonel, yenilikçi, 13 yıllık tecrübeye(2008) dayanan yönetim anlayışını benimsemektedir.

Devamı...
YÜZME TAKIMIMIZ 44 MADALYA KAZANDI

YÜZME TAKIMIMIZ 44 MADALYA KAZANDI

12-13-14 Kasım Atatürk’ü Anma Ankara Küçükler Yüzme Şampiyonası GORDİON SPOR KULÜBÜ MÜSABAKAYA YİNE DAMGA VURDU... 2011-2012-2013 doğumlu sporcularımızın yarıştığı Keçiören Belediyesi Atatürk’ü Anma Ankara Küçükler Yüzme Şampiyonasında sporcularımız Ankara Şampiyonluğu ve Türkiye sıralamasında önemli başarılara imza attılar

Devamı...

AKLINIZA TAKILAN SORU KALMASIN

Yüzme ile ilgili merak ettiklerin hakkında samimi bir yardıma ihtiyacın olabilir diye düşündük. Merak ettiklerinizi bize telefon ile sorabilir veya WhatsApp'tan yazabilir, anında cevabınızı alabilirsiniz.

UZMAN KADROMUZ

Korkut Çırakoğlu

Korkut
Çırakoğlu

Antrenör

Korkut Çırakoğlu

ANTRENÖRLERİMİZ HAKKINDA

Antrenörlerimizin hepsinin yüzme spor geçmişi bulunmaktadır, ulusal ve uluslar arası müsabakalara katılmış milli sporculardır. Bu spordaki en iyi antrenör kadrosuna sahiptir. Antrenörlerimiz yüzme alanında ihtisas yapmış olup senelerce lisanslı olarak yüzme ve modern pentatlon branşında Türkiye Şampiyonalarına ve bölgesel müsabakalara katılıp çeşitli dereceler elde etmişlerdir. Sizde uzman antrenörlerle alanında ihtisas yapmış biriyle çalışmaya hazırsanız; antrenör hakkında daha fazla bilgi almak için ve sorularınız için sizi tanışmaya, bir çayımızı içmeye davet ediyoruz..

YARDIMCI ANTRENÖRLERİMİZ HAKKINDA

Ayrıca bünyemizde 5 yardımcı antrenörümüz olup,antrenörlerimiz spor bölümü mezunudurlar...Yardımcı antrenörlerimiz yüzmeye yeni başlayan sporcularımızın suya alışmasında ve suyu severek yetişmesinde yardımcı olmaktadırlar....

SPORCULARIMIZ

A TAKIM SPORCULARIMIZ 1.GRUP

Sporcularımızın en kaliteli en mükemmel şekilde bilimsel, maddi ve manevi olarak antrenman programlamalarının yapıldığı gruptur. Bu grupta baraj ve burs kriterlerini yakalayan sporcular Spor Kulübümüz tarafından maddi manevi desteklenir.

B TAKIM SPORCULARIMIZ 2.GRUP

13-14-15 ve 16 yaş arası sporcuları kapsar. Bu grupta baraj ve burs kriterlerini yakalayan sporcular Spor Kulübümüz tarafında maddi manevi desteklenir. Bilimsel ekipmanlar ve çalışmalar sporcuya sağlanır.

ALT YAPI-A SPORCULARIMIZ 3.GRUP

10-11-12 yaş arası sporcuları kapsar. Antrenman saatleri ve kapsamları yoğundur.

ALT YAPI-B SPORCULARIMIZ 4.GRUP

Performans gruplarının ilk resmi grubudur. 9-10 yaş arası sporcuları kapsar.Performansın iyice ön plana çıktığı ve yarışmacı olmanın keyfine varıldığı bu gruplar Spor Kulübümüzün başarı ipini göğüsleyen değerli sporcularından oluşur. Müsabakalar ve kamplar bu gruplarımızda yer almaktadır.

ALT YAPI-C SPORCULARIMIZ 5.GRUP

Altyapının 2. seviyesinde olan gruptur. Performansal ve tekniksel gelişimleri için antrenman saatleri ve ya kapsamları daha fazla olabilir. 7-8 yaş arası sporcuları kapsar. Lisanslı olarak ilk kez sporcu bu seviyede müsabakalara katılmaya hak kazanır.

ALT YAPI-D SPORCULARIMIZ 6.GRUP

Performans için ilk atılan adım olarak değerlendirilen gruptur. Tek bir hoca nezdinde sezonluk çalışmalarını sürdürür. 6 yaşında sporcuları kapsar.

KURSİYERLERİMİZ 7.GRUP

Yüzmeyi yeni öğrenen küçük havuz gruplarımızı ve yüzme bilen fakat teknik öğrenerek kendini geliştirmek isteyen sporcu adaylarımızın olduğu gruplardır. 3 yaştan itibaren yüzme okulu kursiyerlerimizi ve kulübümüze yeni başlayan fakat sporcu seçme aşamasında gözlemlenen kursiyerleri de kapsar.