Slide background
Deneyimli ve Başarılı Kadro
Yılların Deneyimi
Devamlı Büyüyen Yüzme Takımlarımız
Geleceğinize Yön verecek şanlı bir aile
Mazisi 1923 Olan Büyük Şanlı Kulüp
Mazisi 100 Yıla Yaklaşan Kulüp
foto

Gordion S.K. Yüzme Takımı

İletişim: 0507 438 99 13

Gordion S.K. Yüzme Takımı; Türkiye yüzme federasyonuna bağlı resmi bir kuluptür. Ankara yüzme kursu faaliyetlerini ve küçük yaş gruplarında takım çalışmalarını yıl boyunca devam ettirmektedir.

Gordion S.K. Yüzme Takımı

Gordion S.K.Yüzme Şubesi

Başarımızın Sırrı

Uzman Kadro

Yüzme sporunda ihtisaslı, Gençlik Spor Bakanlığı onaylı Antrenörlük Belgesine sahip, Türkiye Yüzme Federasyonu’na kayıtlı, her sezon vize işlemlerini eksiksiz yapan, uluslararası müsabakalarda görev almış milli takım antrenörleri ve uluslararası-ulusal müsabakalara sporcu yetiştiren deneyimli araştırmacı antrenörlerimizden oluşmaktadır.

BİLİNÇLİ ÇALIŞMA

Sezon öncesinde yıllık planlar yapılarak antrenman programı doğrultusunda yıllık plana bağlı, Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından açıklanan uluslararası-ulusal müsabaka programına uygun yıllık antrenmanlar planlanarak çalışmalar yapılmaktadır.

YETERLİ EKİPMAN

Antrenmanlar esnasında sporculara özel ekipmanlar ile müsabakalara yönelik kuvvet dayanıklılık ve sürat çalışmaları yapılmaktadır. Kamera çekimleri ile su üstü ve su altı çalışmaları kayıt altına alınarak sporcu hataları düzeltilerek en iyiye ulaşmak hedeflenmektedir. Su altı ve su üstü çekimleri ayrıntılı olarak incelenerek kişiye yönelik analizler yapılmaktadır.

BAŞARI

Ufak yaşlardan yüzme öğreterek yetiştirdiğimiz minik sporcuları her seviyede madalyaya ve en üst derecelere ulaştırarak milli takıma sporcu kazandırmak temel hedefimizdir. Kulübümüzde başarı duygusunu her yaş seviyesinde hem takım olarak hem de bireysel olarak en üst seviyede yaşayacaksınız.

Haberler

Kupa Kulübümüzün!Ankara Birincisiyiz!!!

Kupa Kulübümüzün!Ankara Birincisiyiz!!!

01-03 Haziran 2012 günü Anıttepe Yüzme Havuzunda ,Ankara Yüzme Ligi müsabakası yapılmıştır.Ankara Yüzme Ligine 27 kulüp katılmıştır.Kulüp olarak ilk defa katıldığımız Ankara Yüzme Liginde, 27 kulüp arasında en fazla puanı(12765 puan) alarak,birinci olmuştur.Kulübümüz Ankara Yüzme Liginde 67 madalya toplamıştır.26 bronz,21 gümüş,20 altın madalya...Kulübümüz sporcularımızı ve takım antrenörlerimi tebrik eder,başarılarının devamını dileriz.Tüm yarış sonuçlarına ve fotoğraflara ulaşmak için tıklayınız...

Devamı...
Ankara Yüzme Ligi 2. ve 3.Küme Yarışları

Ankara Yüzme Ligi 2. ve 3.Küme Yarışları

1 - 3 Haziran 2012 tarihleri arasında Yüzüncü Yıi Anıttepe Yüzme Havuzunda 2. ve 3. Küme yarışları düzenlenecektir.Müsabaka yaş grupları: (10-11-12), (13-14), (15-16), 17+ bayan, erkek. BAYRAK yarışları yaş grupları : 10-14 yaş, 15+ yaş Bayan/Erkek .01-03 Haziran 2012 Ankara 2. ve 3.Küme Yarışları reglamanının tamamına ulaşmak için tıklayınız.START LİSTESİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ...1.GüN ,2.GÜN,3.GÜN SONUÇLARI İÇİN TIKLANIZ

Devamı...
19 Mayıs Cumartesi günü antrenmanlarımız iptal olmuştur!

19 Mayıs Cumartesi günü antrenmanlarımız iptal olmuştur!

19 Mayıs Cumartesi günü resmi tatil olması sebebiyle,Gazi Üniversitesi Yüzme Havuzu kapalı olacaktır.19 Mayıs Cumartesi saat 16.00-17.30 ve 17.30-19.30 antrenmanlarımız iptal olmuştur.Antrenmanlarımız 20 Mayıs Pazar günü aynı saatlerde devam edecektir.(saat 16.00-17.30 ve 17.30-19.30 arası) Türk Milleti’nin büyük önderi Atatürk’ün Türk gençliğine armağan ettiği bu anlamlı bayramda milletimize sağlık, huzur, güven, başarı ve mutluluklar diliyoruz.

Devamı...
26 Nisan Antrenmanlarımız Anıttepe Koşu pistindedir . . .

26 Nisan Antrenmanlarımız Anıttepe Koşu pistindedir . . .

Gazi Üniversitesindeki yüzme antrenmanlarımız, havuzun tadilatının devam etmesi nedeni ile 26 Nisan 2012 Perşembe günü saat 19.30'da Anıttepe Spor Kompleksi Koşu Pistinde "Kara Antrenmanı" yapılacaktır. Yüzme Antrenmanlarımız 27 Nisan 2012 Cuma günü saat 19.30'da Gazi Üniversitesi yüzme havuzunda devam edecektir

Devamı...
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun...

"Türk milletinin geleceği, bugünkü çocukların doğru görüşü ve yorulmak bilmeyen çalışma azmi ile büyük ve parlak olacaktır." "Bugünün küçükleri yarının büyükleridir.Mustafa Kemal ATATÜRK" Atamızın çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun!!!

Devamı...
22 Nisan Pazar antrenmanlarımız iptal olmuştur...

22 Nisan Pazar antrenmanlarımız iptal olmuştur...

22 Nisan 2012 Pazar günü Gazi Üniversitesi Yüzme Havuzunda devam eden antrenmanlarımız, havuzun su pompalarının onarımı nedeniyle iptal olmuştur.Hafta sonu kurslarımız 28 Nisan 2012 Cumartesi günü saat 16.00-17.30 ve 17.30-19.30 arasında devam edecektir...Tüm sporcularımıza iyi tatiller dileriz...

Devamı...
İl Karmaları Gençlik Kupası

İl Karmaları Gençlik Kupası

2000-2001 doğumlu ( 11-12 Yaş ) Bayan –Erkek sporcuların katılacağı İl Karmaları Gençlik Kupası Yüzme Yarışları 5 - 6 Mayıs 2012 tarihinde Ankara'da 100.Yıl Anıttepe Yüzme Havuzu'nda düzenlenecektir.İl Karmaları Gençlik Kupası reglamanına ulaşmak için tıklayınız...

Devamı...
2012 Ankara Yüzme Ligi 1.Küme Yarışları

2012 Ankara Yüzme Ligi 1.Küme Yarışları

(10-11-12), (13-14), (15-16), 17+ bayan, erkek sporcuların katılacağı Ankara Yüzme Ligi 1. Küme Yarışları 06 - 08 Nisan 2012 tarihinde Keçiören Olimpik Yüzme Havuzu'nda düzenlenecektir.Ankara Yüzme Ligi 1. Küme Yarışları regleman ve sonuç listelerine ulaşmak için tıklayınız...

Devamı...

AKLINIZA TAKILAN SORU KALMASIN

Yüzme ile ilgili merak ettiklerin hakkında samimi bir yardıma ihtiyacın olabilir diye düşündük. Merak ettiklerinizi bize telefon ile sorabilir veya WhatsApp'tan yazabilir, anında cevabınızı alabilirsiniz.

UZMAN KADROMUZ

Korkut Çırakoğlu

Korkut
Çırakoğlu

Antrenör

Korkut Çırakoğlu

ANTRENÖRLERİMİZ HAKKINDA

Antrenörlerimizin hepsinin yüzme spor geçmişi bulunmaktadır, ulusal ve uluslar arası müsabakalara katılmış milli sporculardır. Bu spordaki en iyi antrenör kadrosuna sahiptir. Antrenörlerimiz yüzme alanında ihtisas yapmış olup senelerce lisanslı olarak yüzme ve modern pentatlon branşında Türkiye Şampiyonalarına ve bölgesel müsabakalara katılıp çeşitli dereceler elde etmişlerdir. Sizde uzman antrenörlerle alanında ihtisas yapmış biriyle çalışmaya hazırsanız; antrenör hakkında daha fazla bilgi almak için ve sorularınız için sizi tanışmaya, bir çayımızı içmeye davet ediyoruz..

YARDIMCI ANTRENÖRLERİMİZ HAKKINDA

Ayrıca bünyemizde 5 yardımcı antrenörümüz olup,antrenörlerimiz spor bölümü mezunudurlar...Yardımcı antrenörlerimiz yüzmeye yeni başlayan sporcularımızın suya alışmasında ve suyu severek yetişmesinde yardımcı olmaktadırlar....

SPORCULARIMIZ

A TAKIM SPORCULARIMIZ 1.GRUP

Sporcularımızın en kaliteli en mükemmel şekilde bilimsel, maddi ve manevi olarak antrenman programlamalarının yapıldığı gruptur. Bu grupta baraj ve burs kriterlerini yakalayan sporcular Spor Kulübümüz tarafından maddi manevi desteklenir.

B TAKIM SPORCULARIMIZ 2.GRUP

13-14-15 ve 16 yaş arası sporcuları kapsar. Bu grupta baraj ve burs kriterlerini yakalayan sporcular Spor Kulübümüz tarafında maddi manevi desteklenir. Bilimsel ekipmanlar ve çalışmalar sporcuya sağlanır.

ALT YAPI-A SPORCULARIMIZ 3.GRUP

10-11-12 yaş arası sporcuları kapsar. Antrenman saatleri ve kapsamları yoğundur.

ALT YAPI-B SPORCULARIMIZ 4.GRUP

Performans gruplarının ilk resmi grubudur. 9-10 yaş arası sporcuları kapsar.Performansın iyice ön plana çıktığı ve yarışmacı olmanın keyfine varıldığı bu gruplar Spor Kulübümüzün başarı ipini göğüsleyen değerli sporcularından oluşur. Müsabakalar ve kamplar bu gruplarımızda yer almaktadır.

ALT YAPI-C SPORCULARIMIZ 5.GRUP

Altyapının 2. seviyesinde olan gruptur. Performansal ve tekniksel gelişimleri için antrenman saatleri ve ya kapsamları daha fazla olabilir. 7-8 yaş arası sporcuları kapsar. Lisanslı olarak ilk kez sporcu bu seviyede müsabakalara katılmaya hak kazanır.

ALT YAPI-D SPORCULARIMIZ 6.GRUP

Performans için ilk atılan adım olarak değerlendirilen gruptur. Tek bir hoca nezdinde sezonluk çalışmalarını sürdürür. 6 yaşında sporcuları kapsar.

KURSİYERLERİMİZ 7.GRUP

Yüzmeyi yeni öğrenen küçük havuz gruplarımızı ve yüzme bilen fakat teknik öğrenerek kendini geliştirmek isteyen sporcu adaylarımızın olduğu gruplardır. 3 yaştan itibaren yüzme okulu kursiyerlerimizi ve kulübümüze yeni başlayan fakat sporcu seçme aşamasında gözlemlenen kursiyerleri de kapsar.